Metoda Body Control Pilates®

Body Control Pilates opiera się na pracy Josepha Pilatesa (1880-1967), twórcy serii ćwiczeń, które wzmacniały ciało bez nadmiernego rozbudowywania muskulatury i równoważyły siłę giętkością.

Opanowanie „klasycznych” ćwiczeń Josepha Pilatesa może zająć wiele lat i stanowić ogromne wyzwanie dla zwykłego człowieka. Dzielimy te ćwiczenia na mniejsze części tak, aby nasi klienci mogli korzystać z dobrodziejstw pilatesa oraz bezpiecznie i skutecznie uczyć się bardziej zaawansowanych form. Dzięki temu nauczyciele Body Control Pilates potrafią pracować z osobami, które dopiero zaczynają ćwiczyć, takimi, które potrzebują rehabilitacji po urazie bądź operacji, a także stawiać wysoko poprzeczkę sportowcom – ćwiczenia Body Control Pilates stanowią część treningu wielu zawodowców i międzynarodowych drużyn, złotych medalistów olimpijskich i piłkarzy Premier League. Jeśli szukasz zajęć indywidualnych albo grupowych, chcesz ćwiczyć na macie albo na sprzęcie – metoda Body Control Pilates pomoże ci osiągnąć cel.

DLACZEGO BODY CONTROL PILATES?

2013-11-28 17.18.10

Szkolimy nauczycieli od 1996, a naszym celem jest umożliwienie każdemu dostępu do dobrodziejstw pilatesa. Opieramy się na międzynarodowym zespole, który liczy ponad 1200 w pełni wykwalifikowanych nauczycieli. Kurs nauczycielski Body Control Pilates, który ukończyli wszyscy nasi nauczyciele, jest najpełniejszym tego rodzaju kursem na świecie, postrzeganym jako międzynarodowy standard. Po zdaniu egzaminów, nauczyciele Body Control Pilates mają dostęp do ponad trzydziestu kolejnych kursów, dzięki którym zapewniamy im odpowiednią wiedzę i umiejętności, pozwalające na pracę z klientami na wszystkich poziomach zaawansowania. Po niemal 20 latach działalności Body Control Pilates cieszy się nienaganną opinią dotyczącą skuteczności i jakości kształcenia. Na nasz sukces składają się:

Stopniowe podejście 

Krok po kroku uczymy dobrych wzorców ruchowych, które zapewnią ci siłę i giętkość potrzebne, by wykonywać bardziej zaawansowane, klasyczne ćwiczenia pilatesa.

Jakość nauczania

Nasze kursy nauczycielskie nie ograniczają się do nauczenia wykonywania ćwiczeń, ale też przekazują jak uczyć ich poprawnie i adaptować do potrzeb każdego klienta.

Wstępna ocena klienta

Przed pierwszą lekcją nauczyciel Body Control Pilates poprosi cię o wypełnienie karty przyjęcia klienta, gdzie możesz wpisać informacje o przebytych urazach lub problemach ze zdrowiem, dzięki czemu nauczyciel będzie mieć pewność, że ćwiczysz bezpiecznie.

Wielkość grup

Wszyscy nauczyciele Body Control Pilates pracują z grupami, które liczą maksymalnie dwunastu uczestników, dzięki czemu każdy może skorzystać ze wsparcia i nadzoru nauczyciela.

Kodeks Postępowania

Nauczyciele Body Control Pilates stosują się do Kodeksu Postępowania, który reguluje standardy nauczania i etykę zawodową. Wszyscy nauczyciele są ubezpieczeni i przeszli kurs pierwszej pomocy.

MIĘDZYNARODOWE STANDARDY NAUCZANIA PILATESA

Wielka Brytania była pierwszym krajem na świecie, który wprowadził państwowe standardy nauczania ćwiczeń pilates na matach, a wszyscy certyfikowani nauczyciele wpisani są do Register of Exercise Professionals. Podobne wymogi, dotyczące wszystkich krajów Unii Europejskiej, zostały zatwierdzone w kwietniu 2013 roku. Wszyscy nauczyciele Body Control Pilates automatycznie uzyskują uprawnienia państwowe w Wielkiej Brytanii, a ich wykształcenie uznawane jest przez European Health and Fitness Association (EHFA) z siedzibą w Brukseli.

BODY CONTROL PILATES: SYMBOL DOSKONAŁOŚCI W PILATESIE

Body Control Pilates jest powszechnie postrzegane jako wyznacznik najwyższej jakości bezpiecznego i skutecznego nauczania. Jest największą europejską organizacją zrzeszającą nauczycieli pilatesa, a listę wszystkich certyfikowanych członków można znaleźć na www.bodycontrolpilates.com

Wszyscy ukończyli przynajmniej pełen kurs Body Control Pilates na matach i pracują zgodnie z wyznaczonym Kodeksem Postępowania, który reguluje standardy nauczania, etykę zawodową i dalsze kształcenie zawodowe. Dzięki temu mamy pewność, że nauczyciele regularnie pogłębiają swoją wiedzę i nabywają nowych umiejętności.

 

Znak Body Control Pilates to symbol doskonałości nauczania.

Obrazek 1

 

„Naszą misją jest umożliwić każdemu korzystanie z dobrodziejstw pilatesa. Aby to osiągnąć, stworzyliśmy metodę, która jest skuteczna, bezpieczna i wymagająca; metodę, której uczą nauczyciele o niezrównanych umiejętnościach, wiedzy i standardach etycznych.”

Lynne Robinson, współzałożycielka Body Control Pilates.

(źródło tekstu i ilustracji: materiały prasowe Body Control Pilates)