Jeżeli masz już doświadczenie w ćwiczeniu pilatesu na macie i chcesz przekonać się, jak się ćwiczy na sprzęcie albo jeśli szukasz w pełni wyposażonego studia i nauczycielki, która pomoże Ci się rozwijać – to z dużym prawdopodobieństwem ja i moja pracownia.

Pilates to system precyzyjnej kontroli ciała, którego siłę i głębię najlepiej odczuwa się współpracując z osprężynowanym sprzętem. Umówmy się – to trochę plac zabaw dla dorosłych skrzyżowany z namiotem cyrkowym, którego używanie ma przede wszystkim sprawiać frajdę i pomagać w odkrywaniu nowych połączeń w układzie nerwowym. Może też, oczywiście, centrować i wyciszać – wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz.

Najlepiej ćwiczyć dwa razy w tygodniu – wtedy daje to okazję do regularnego używania raz reformera, a raz innych sprzętów. Na zajęcia najlepiej ubrać się w ciuchy sportowe, wygodne i raczej przy ciele, niż cztery numery za duże, ale nie wymagam ani legginsów, ani szortów jeśli ich nie lubisz. Szczerze mówiąc – jeśli jesteś facetem wolę, żebyś nosił długie spodnie od dresu. Zwłaszcza w pozycjach odwróconych na reformerze. Zaufaj mi.