Dyplomowana nauczycielka Body Control Pilates® (praca na macie – wszystkie poziomy),
członkini Body Control Pilates® Association i European Register of Exercise Professionals.

Body Control Pilates Supervising Teacher (nauczycielka prowadząca praktyki)

Body Control Pilates Tutor-in-Training (w trakcie przygotowań do prowadzenia kursów nauczycielskich)

KWALIFIKACJE:

Mata:

  • Basic Matwork, czerwiec 2006
  • Intermediate Matwork, sierpień 2010
  • Advanced Matwork, sierpień 2016

Sprzęt:

  • Reformer 1: Basic to Intermediate, listopad 2015
  • Cadillac 1: Basic, lipiec 2016
  • Chair 1: Basic to Intermediate, maj 2017

Specjalistyczne:

  • Pilates for Pregnancy 1&2, wrzesień 2013
  • Standing Pilates, listopad 2009

Warsztaty (ważniejsze):

Pilates i psychika, Mary Bowen; Pilates dla osób ze skoliozą, dr. Suzanne Martin; Pilates w chorobie Parkinsona i stwardnieniu rozsianym, Carmela Trappa; Pilates somatyczny, Brenton Surgenor

Na pilates trafiłam tuż po studiach, kiedy okazało się, że pięć lat tańca nowoczesnego plus praca przed komputerem (tłumaczenia) oraz joga ćwiczona na bardzo mobilnym kręgosłupie robią interesujące rzeczy z wrodzonymi nierównowagami w miednicy. Na przykład nie można stać, siedzieć, leżeć ani chodzić, ale za to można przeklinać. Mój genialny fizjoterapeuta powiedział „Joga albo pilates”, a ja mu odpowiedziałam „Jogą się załatwiłam do reszty, pilates”.

Miałam ślepe szczęście. Trafiłam do Teresy Kryszkiewicz, pierwszej w Polsce dyplomowanej nauczycielki Body Control Pilates®.  Pilates zrobił cuda z moim ciałem i głową – pierwszy raz zetknęłam się z ćwiczeniami body and mind i byłam pod ogromnym wrażeniem tego, jak działają.

Patent nauczycielski postanowiłam zrobić kilka lat później, w roku 2005. Body Control Pilates zorganizowało wtedy pierwsze szkolenie w Polsce. Oprócz trzech tygodni zajęć teoretycznych, pół roku uczenia pod nadzorem i weekendowych zjazdów doszkalających spędziłam też dwa tygodnie w Londynie, gdzie zdałam ostatni egzamin praktyczny. Zostanie dyplomowaną nauczycielką Body Control Pilates zajęło mi w sumie dziewięć miesięcy bardzo intensywnej pracy.

Od 2006 roku uczyłam w Poznaniu, współpracując między innymi z Babilądem i szkołą flamenco La Tormenta. W roku 2011 przeniosłam się do Warszawy, gdzie w listopadzie 2012 otwarłam szkołę Dobry Pilates – pod tym szumnym stwierdzeniem kryło się prozaiczne wynajęcie lokalu na tyle przestronnego, by można było położyć na podłodze maty i powiesić na ścianach lustra.

Po ośmiu latach planowania i pracy w lutym 2014 zostałam partnerem edukacyjnym Body Control Pilates w Polsce. Rozpoczęliśmy współpracę od Kursu Transformacyjnego dla nauczycieli, którzy ukończyli szkolenia w innych szkołach, a wiosną 2015 ruszył pierwszy pełny Kurs Nauczycielski.

 

 

Podziel się dobrem